Спартак (Плевен) изравни резултата в серията с Рилецо

Снимка: НБЛ

Спартак Плевен изкова първи триумф в полуфиналната серия на мъжкото баскетболно първенство. . Селекцията на Любомир Минчев се наложи над Рилски спортист със 77:71 във втората среща, изиграна в „Арена Самоков“.

Спартаклии срещнаха немалко трудности в нападение през първото полувреме, но намериха печелившата формула през второто и обърнаха хода на събитията за да нанесат първо поражение на „скиорите“ елиминационната фаза.

На линия за „синьо-белите“ отново бе Талиб Занна, а в игра се завърна и Станимир Маринов, докато за Рилецо контузия в края получи Джоузеф Лоусън. По този начин плевенският тим сложи край на 14-годишно прекъсване без успех в Самоков (б.а. – 27 поредни загуби). Това се оказа достатъчно за спартаклии да поставят равенство за 1:1 победи срещу състава, воден от Любомир Киров.

Така серията се мести в Плевен, където ще се изиграят третият и четвъртият мач. Следващата среща е планирана за 12 май (неделя).

По публикацията работи: Владислав Стоянов