Карлос Насар

Тежкоатлетът Карлос Насар спечели четвърта европейска титла за България

Карлос Насар спечели титлата в категория до 89 кг на европейското първенство по вдигане на тежести в София. Направи го със световен рекорд за младежи в изхвърлянето от 176 кг. Пред препълнените трибуни в столичната “Арена София” 19-годишният..

публикувано на 18.02.24 в 08:33
Григор Димитров

Григор Димитров ще играе на полуфинал в Ротердам

Най-добрият български тенисист Григор Димитров излиза на трети полуфинал за сезона. Следобед той ще се изправи срещу Алекс Де Минор от Австралия на турнира в Ротердам от сериите АТР 500. За да се нареди сред четиримата най-добри на турнира, той..

публикувано на 17.02.24 в 10:30

С рекорд Божидар Андреев спечели европейски златен медал

Божидар Андреев спечели титлата в олимпийската категория 73 кг на европейското първенство по вдигане на тежести в София. 27-годишният тежкоатлет постигна двубой от 348 кг и за втори път след 2019 г. в Батуми се поздрави със златото от европейско първенство...

публикувано на 16.02.24 в 09:31
Габриел Маринов

Българските тежкоатлети взеха медали на Европейското първенство в София

Габриел Маринов спечели европейската титла, а Иван Димов остана със среброто в двубоя в олимпийската категория до 61 килограма на първенството на континента по вдигане на тежести в София. Маринов събра двубой от 281 кг (121+160 кг). Димов остана с килограм..

публикувано на 14.02.24 в 08:20

Григор Димитров ще спори за титлата в Марсилия

Тенисистът Григор Димитров ще играе днес за титлата в турнира на твърди кортове в Марсилия с награден фонд от 724 хил. евро. В полуфинала той победи Карен Хачанов с 6:7 (3), 6:4, 7:6 (5). В решителния тайбрек руснакът поведе с 4:2, но българинът..

публикувано на 11.02.24 в 09:33

Григор Димитров на полуфинал в Марсилия

Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще играе полуфинал на турнира в Марсилия с награден фонд от 724 хил. евро, след като надигра французина Артур Риндеркнеш с 6:3, 7:6. За място на финала той ще спори с осемнайсетия в световната ранглиста..

публикувано на 10.02.24 в 09:39
Национален отбор на България

Футболните национали изтеглиха добър жребий в турнира Лига на Нациите

След изтегления жребий в Париж българският национален отбор по футбол влезе в група С-3 на турнира на УЕФА Лига на Нациите. В нея са още отборите на Люксембург, Северна Ирландия и Беларус. Българите успяха да избегнат съперници като Швеция и Румъния..

публикувано на 09.02.24 в 08:17
Тина Мазе

Тина Мазе идва в Банско за Световната купа в алпийските ски при мъжете

Двукратната олимпийска шампионка в алпийските ски Тина Мазе ще е сред ВИП-гостите на  Световната купа за мъже в Банско на 10 и 11 февруари.  Словенката е четвъртата голяма звезда след Алберто Томба, Марк Жирардели и Тед Лигети, която ще посети зимния..

публикувано на 04.02.24 в 11:05

Димитър Кузманов открива мачовете срещу Босна и Херцеговина за Купа “Дейвис”

В Бургас ще се изиграят мачовете за Купа “Дейвис” между отборите по тенис на България и Босна и Херцеговина. В първият двубой днес на корта ще излязат втората ракета на България Димитър Кузманов и Нерман Фатич, а във втория – Янаки Милев и бившият номер..

публикувано на 03.02.24 в 05:10

Плувният маратонец Цанко Цанков с номинация за "Мъж на годината" от WOWSA

Цанко Цанков, който участва в най-трудните плувни маратони в света Oceans Seven, е номиниран в категория „Мъж на годината“ в класацията на Световната асоциация по плуване в открити води – WOWSA. Номинацията идва след като през август 2023 г...

публикувано на 29.01.24 в 18:44