Международната федерация по ски отне лиценза на пистата за ски бягане на Витоша

Международната федерация по ски (ФИС) e отнела състезателния лиценз на пистата за единствената писта за ски бягане в Природен парк "Витоша". Това стана ясно по време на днешния Форум Алпина в Зьолден (Австрия), на който присъства цялото ръководство..

публикувано на 23.10.09 в 15:22

250 атлети от България и Сърбия участваха в 40-ия юбилеен крос "Кольо Фичето" в Дряново

250 атлети от 30 български и два сръбски клуба участваха в 40-то издание на пробега "Кольо Фичето" в Драново. Така това състезание се превърна в най-старата лекоатлетическа проява в България. Тазгодишното издание се проведе успоредно с..

публикувано на 23.10.09 в 11:40

Цветана Пиронкова приключи участието си на турнира „Кремлин Къп”

Първата ракета на България в женския тенис Цветана Пиронкова приключи участието си на турнира от WTA веригата в Москва – Кремлин Къп”, съобщи официалният сайт на надпреварата. В четвъртфинална среща българката загуби с 3:6, 3:6 от 36-ата в света Альона..

публикувано на 23.10.09 в 10:13

Любослав Пенев: "Мечтите ни за добро представяне в Европа свършват до тук"

Отзиви на двамата треньори след загубата на ЦСКА с 0:2 срещу швейцарския Базел в среща от група "Е" на Лига Европа: Любослав Пенев (старши треньор на ЦСКА): "Бяхме надиграни. Не трябва да се заблуждаваме. Базел изнесе лекция, а нас ни чака..

публикувано на 23.10.09 в 07:40

ФК Залцбург победи гостуващия Левски с 1:0

Това се случи в мача от третия кръг в група G на Лига Европа при дебюта на Георги Иванов на кормилото на българския шампион. Така австрийският първенец се утвърди на върха на класирането с пълен актив от 9 точки и направи сериозна крачка към класиране на..

публикувано на 23.10.09 в 07:33

ЦСКА загуби от Базел на Националния стадион "Васил Левски"

ЦСКА загуби от Базел с 0:2 пред около 16 000 ентусиазирани зрители на Националния стадион "Васил Левски" и на практика загуби и шансове да продължи в следващата фаза на новосъздадения турнир на Европейската футболна федерация /УЕФА/ - Лига Европа...

публикувано на 23.10.09 в 07:23

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова триумфира в турнира за Купата на Кремъл с награден фонд 1 милион долара

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова се класира за четвъртфиналите на силния турнир в руската столица Москва в зала за купата на Кремъл с награден фонд 1 милион долара. 22-годишната квалификантка Пиронкова разби поставената под номер 1 Вера..

публикувано на 22.10.09 в 14:41

В древна Олимпия запалиха олимпийския огън за Зимните игри във Ванкувър

В древна Олимпия беше запален огънят за зимните олимпийски огри във Ванкувър (Канада), които ще се проведат от 12-ти до 28-ми февруари догодина. Това стана на специална церемония, която включваше театрално представление с участието на "жрици". Те..

публикувано на 22.10.09 в 11:06

Български тенисистки на турнир в Солун

Българките Таня Германлиева и Биляна Павлова се класираха за втория кръг на сингъл на турнира по тенис в гръцкия град Солун с награден фонд 10 хиляди долара. Поставената под номер 4 Германлиева победи украинката Юлияна Уманец със 7:5, 6:2. За място на..

публикувано на 22.10.09 в 10:27

Николай Кехайов и Амалия Колева се завърнаха със злато от световното първенство по таекуондо

Състезателят от благоевградския клуб "Фолкън" Николай Кехайов стана световен шампион на спаринг в абсолютната категория на световното първенство по таекуондо - ITF, състояло се в руския град Санкт Петербург. Със злато от шампионата се завърна и..

публикувано на 21.10.09 в 10:08