Dimensune font
Radioul Național Bulgar © 2024 Toate drepturile rezervate.

Canotorul bulgar Kristian Vasilev s-a calificat în semifinalele de la Szeged

Kristian Vasilev

Canotorul bulgar Cristian Vasilev va vâsli în semifinala de skiff din cadrul calificărilor europene pentru Jocurile Olimpice de la Szeged (Ungaria). El s-a impus convingător în manșa a doua după ce a parcurs traseul de 2000 de metri în 6:53.08.

La Campionatele Mondiale de la Belgrad (Serbia), Cristian Vasilev a ratat în ultimul moment șansa de a se califica la Jocurile Olimpice din 2024 de la Paris, potrivit site-ului Sportal

Mai multe din categorie

Tsanko Tsankov este campion mondial la înot în ape înghețate!

Tsanko Tsankov a devenit campion mondial la înot în ape înghețate, la campionatul de la Tallinn, Estonia, a anunțat Fundația Sport în Bulgaria. Bulgarul a învins competitorii în proba de 200 de metri liber.  El a triumfat cu medalia de aur într-o..

publicat în 07.03.2024 la 11:30

Turneul de lupte libere Dan Kolov - Nikola Petrov reunește sportivi din 23 de țări

Între 7 și 10 martie, la în sala Asix Arena din capitala Bugariei, se va desfășura cea de-a 61-a ediție a Turneului internațional de lupte libere Dan Kolov - Nikola Petrov.  La competiție vor participa aproape 200 de concurenți din 23 de țări,..

publicat în 07.03.2024 la 09:30

Kristiyan Nikolov începe cu o victorie în calificările pentru turneul olimpic de box de la Busto Arsizio

Kristiyan Nikolov a început cu o victorie evenimentul de calificare la box olimpic de la Busto Arsizio. La categoria 80 de kilograme, cetățeanul bulgar l-a învins cu 4:1 pe Daniel Ilyushonok din Israel. Acesta este primul pas al lui Kristiyan Nikolov..

publicat în 05.03.2024 la 13:30