Dimensune font
Radioul Național Bulgar © 2024 Toate drepturile rezervate.

Canotorul bulgar Kristian Vasilev s-a calificat în semifinalele de la Szeged

Kristian Vasilev

Canotorul bulgar Cristian Vasilev va vâsli în semifinala de skiff din cadrul calificărilor europene pentru Jocurile Olimpice de la Szeged (Ungaria). El s-a impus convingător în manșa a doua după ce a parcurs traseul de 2000 de metri în 6:53.08.

La Campionatele Mondiale de la Belgrad (Serbia), Cristian Vasilev a ratat în ultimul moment șansa de a se califica la Jocurile Olimpice din 2024 de la Paris, potrivit site-ului Sportal

Mai multe din categorie

Stilyana Nikolova

Stilyana Nikolova a cucerit două medalii de aur și una de argint la finala de la Sofia

Cinci medalii reprezintă bilanțul de ieri al ultimei zile a Cupei Mondiale de gimnastică ritmică de la Sofia. A doua în proba de ansamblu, Styliana Nikolova a obținut medaliile de aur la minge și panglică și argint la cerc. Campioana Boryana Kaleyn..

publicat în 15.04.2024 la 10:00
Stoyka Krasteva

EUBC prezintă un film dedicat campioanei olimpice la box Stoyka Krasteva

Confederația Europeană de Box (EUBC) a prezentat un film dedicat lui Stoyka Krasteva, campioana olimpică la categoria muscă la Tokyo 2020. Filmul de 48 de minute este cel de-al șaselea episod al seriei ''Protagoniștii''.  Stoyka Krasteva vorbește..

publicat în 12.04.2024 la 17:00

Neviana Vladinova: Competiția va fi orientativă pentru ceea ce se va întâmpla la Jocurile Olimpice de la Paris

Sofia devine din nou capitala gimnasticii ritmice mondiale, unde elita acestui sport va zugrăvi tabloul general al emoțiilor și aspirațiilor cu doar câteva luni înainte de Jocurile Olimpice de la Paris. Între 12 și 14 aprilie, la Arena Sofia, 57 de..

publicat în 11.04.2024 la 16:15