Волейболистите на Добруджа започнаха с победа новия сезон

Добруджа

Отборът на Добруджа започна с победа новия сезон в първенството на България по волейбол за мъже. Добруджа надигра Черно море с 3:1 (25:22, 17:25, 25:17, 25:22) като домакин в Добрич в среща от първия кръг. Съперниците направиха равностоен двубой, в който домакините взеха аванс от 1:0 след силен завършек на първия гейм. Варненци изравниха за 1:1 след като имаха превъзходство във втората част. Черно море водеше с 10:7 в третия гейм преди волейболистите на Добруджа да изравнят и да поемат инициативата до успешното 25:17. Домакините не изпуснаха водачеството в четвъртия гейм до крайното 3:1. Димитър Маринков отбеляза 8 точки за Добруджа, а за Черно море Мирослав Градинаров завърши с 11 точки.

В следващия си мач от първенството тимът на Добруджа ще приеме Нефтохимик на 3 ноември, а Черно море ще бъде домакин на Берое на 28 октомври.