Слушайте!

Тина Мазе

Тина Мазе идва в Банско за Световната купа в алпийските ски при мъжете

Двукратната олимпийска шампионка в алпийските ски Тина Мазе ще е сред ВИП-гостите на  Световната купа за мъже в Банско на 10 и 11 февруари.  Словенката е четвъртата голяма звезда след Алберто Томба, Марк Жирардели и Тед Лигети, която ще посети зимния..

публикувано на 04.02.24 в 11:05

Димитър Кузманов открива мачовете срещу Босна и Херцеговина за Купа “Дейвис”

В Бургас ще се изиграят мачовете за Купа “Дейвис” между отборите по тенис на България и Босна и Херцеговина. В първият двубой днес на корта ще излязат втората ракета на България Димитър Кузманов и Нерман Фатич, а във втория – Янаки Милев и бившият номер..

публикувано на 03.02.24 в 05:10

Плувният маратонец Цанко Цанков с номинация за "Мъж на годината" от WOWSA

Цанко Цанков, който участва в най-трудните плувни маратони в света Oceans Seven, е номиниран в категория „Мъж на годината“ в класацията на Световната асоциация по плуване в открити води – WOWSA. Номинацията идва след като през август 2023 г...

публикувано на 29.01.24 в 18:44

Български фехтовачи със злато и бронз в Румъния

Николай-Томас Георгиев спечели златния медал в едно от престижните състезания на сабя за кадети и кадетки Riposta Cup в Букурещ (Румъния), съобщиха от Българската федерация по фехтовка. Във финала фехтовачът ни надделя над Томас Било от Франция с 15:11 и..

публикувано на 28.01.24 в 10:48

“Витоша зимен фест 2024” кани любителите на снега

Под мотото “Открий, забавлявай се, живей” ще премине “Витоша зимен фест 2024”, който събира днес любителите на зимните спортове и планината. Спортното събитие ще се състои на хижа “Алеко” като част от Световния ден на снега. За първи път на..

публикувано на 27.01.24 в 04:35

Българските девойки с медал от Световната купа по фехтовка

Михаела Стефанова, Виктория Велиславова и Рая Ягова, под ръководството на треньора Даниел Бояджиев, станаха шампионки в отборната надпревара на шпага на турнира по фехтовка за Световната купа за девойки в Ташкент (Узбекистан). С отличната си..

публикувано на 24.01.24 в 14:14

Александър Николов – най-полезен играч в италианската Суперлига за декември

Отборът на Кучине Лубе (Чивитанова) с талантливия млад българин Александър Николов в редиците си се наложи над тима на Алианц Милано с друг българин - Матей Казийски, с 3:2 (25:19, 27:25, 22:25, 15:25, 15:12) в мач от поредния кръг на италианската..

публикувано на 22.01.24 в 18:00
Григор Димитров

Разочароваща загуба на Григор Димитров в Мелбърн

Тенисистът Григор Димитров отпадна в третия кръг на Откритото първенство на Австралия. Той загуби в четирисетов мач (7:6, 4:6, 2:6, 6:7) от непоставения португалец Нуно Боржеш, който заема 69-о място в световната ранглиста. Тринайсетият в основната..

публикувано на 20.01.24 в 13:31

Григор Димитров е в третия кръг на Australian Open

Най-успешният български тенисист Григор Димитров за девети път в кариерата си стигна до третия кръг на Откритото първенство на Австралия. Това стана след като поставеният под номер 13 в схемата българин победи Танаси Кокинакис с 6:3, 6:2, 4:6, 6:4 след 3..

публикувано на 18.01.24 в 15:17

Антон Кирчев с две световни титли в биатлона на Зимните мастърс игри

Антон Кирчев спечели две световни титли по биатлон на Зимните мастърс игри във Вермильо, Италия, съобщиха от Българския олимпийски комитет. Българинът доминира и в двете дисциплини във възрастовата група 55-59 години, като първо се пребори за златото в..

публикувано на 17.01.24 в 21:42