author: Антони Йорданов

Ангел Русев

Ангел Русев спечели четвърта поредна европейска титла в щангите

Ангел Русев спечели за четвърти пореден път европейската титла по вдигане на тежести. На шампионата в София 22-годишният Русев стигна до златото в най-леката категория при мъжете - до 55 килограма, с двубой от 244 килограма. Бронзов медал пък..

13.02.24 16:44 | Спорт

Четирима селекционери продължават работата си с БФ Волейбол

Четирима селекционери ще продължат работата си с Българска федерация волейбол и през 2024 година, стана ясно след края на днешното заседание на Управителният съвет на БФВ, което се проведе в зала "Конферанс" на Парк хотел "Москва".  Точка 8 от..

31.10.23 17:16 | Спорт
Мъжкият ни национален отбор по волейбол отпадна от световното първенство

Сеферинов: Стигнахме дъното, оставка на УС и изборно събрание

Мъжкият ни национален отбор по волейбол написа срамна страница в историята си, като записа най-слабото класиране на световно първенство. След като тимът ни отстъпи с 2:3 срещу Мексико в третия мач от групата в Катовице (Полша), волейболистите на..

31.08.22 17:38 | Спорт

България с двама щангисти в Токио и с пълен отбор при мъжете на европейското

Щангистите от мъжкия национален отбор тренират на високопланинската база Белмекен. Този спорт пострада сериозно от пандемията, като в началото на миналата година бяха организирани само два квалификационни турнира за олимпийските игри в Токио. Но..

02.02.21 07:51 | Спорт
Ивайло Петев работи за последно в полския Ягелония

Ивайло Петев пред БНР: За мен е чест да водя отбора на Босна и Херцеговина

Преди два Ивайло Петев бе избран за нов селекционер на националния отбор по футбол на Босна и Херцеговина, като целта пред него е да класира отбора на световното първенство в Катар. Начело на Лудогорец, Петев спечели две шампионски титли у нас, две..

23.01.21 14:29 | Спорт

Георги Сеганов: Натрупах достатъчно опит за да се върна и да играя в Италия

Разпределителят на националния ни отбор по волейбол Георги Сеганов се завръща да играе в Италия, като в последните дни името му се свързва от местни медии с два отбора - Равена и Латина. В изминалите два сезона той бе в турския Халбанк, а преди това..

23.05.20 08:34 | Спорт
Алберт Попов

Завърши гигантският слалом за световната купа в Банско

Норвежецът Хенрик Кристоферсен спечели гигантския слалом за световната купа в Банско. Така той затвърди много успешен сезон, след като спечели и световната титла в същата дисциплина на първенството преди две седмици.  В днешния старт участваха и двама..

24.02.19 15:51 |
Алберт Попов по трасето в Шладминг.

Алберт Попов и Йоан Тодоров отпаднаха от състезанието в Банско

Завърши първият манш на гигантският слалом на Световната купа по ски-алпийски дисциплини в Банско. При отлични атмосферни условия най-добро време даде лидерът в генералното класиране, както на гигантския слалом, така и за общото класиране на..

24.02.19 12:42 |
Снимка: blagoevgrad.eu

Лошото време провали старта на състезанията в Банско

Състезанието в супер-гигантския слалом за Световната купа по ски в Банско, което трябваше да се състои днес, бе отменено заради лошото време. Това решение бе взето от организаторите тази сутрин около 9,30 часа, като причината е навалелият обилен..

23.02.19 10:38 |
Националният ни отбор изпадна от втора група на турнира за купа Дейвис

Тенисистите ни с първа победа в турнира за Купа „Дейвис“

България записа първа победа в турнира за Купа "Дейвис", световно отборно първенство по тенис за мъже. Момчетата на капитана Тодор Енев се наложиха с 3:0 победи над Армения в първия мач от трета група на зона "Европа". На кортовете във вилно..

06.04.17 17:39 | Спорт
Всички новини: днес | вчера