Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Виолончелистът Атанас Кръстев: Нямам търпение да бъда отново солист на Радиооркестъра

Атанас Кръстев и Аделина Александрова в студиото на програма "Христо Ботев"
Снимка: БНР

Името на талантливия български виолончелист Атанас Кръстев е добре познато на българската публика. Енергичен, вечно търсещ, пълен с творчески ентусиазъм и интересни идеи, той не спира да ни радва с многобройните си концертни изяви и разнообразни нови проекти. Достоен член на една забележителна музикална фамилия, Атанас Кръстев вече е бил в студиото на "Предаване без име" и е разказвал интересни факти за родителите и сестра си, за това как и защо е решил "да продължи семейната традиция" и за участието и съвместните си изяви с "Челисимо".

Оказа се обаче, че от тази среща някак неусетно са изминали цели четири години, а през тях са настъпили толкова промени и са се случили толкова много нови неща, че не само е наложително да ни гостува отново, а сякаш се срещаме и правим интервю за първи път.

Успях да "открадна" Наско в краткия промеждутък между лекциите в Музикалната академия, където е доцент и преподава вече повече от осем години, репетициите и концертите, които предстоят буквално след дни. За най-близките от тях той разказва в звуковия файл, а всички любопитни подробности от живота и кариерата му, случили се между първото и второто му гостуване при нас, можете да научите тази събота, 12 ноември, ако слушате "Предаване без име". Започваме в 11.00 – не пропускайте!


По публикацията работи: Росица Михова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Програмата на Еврокласик ноктюрно от 1 до 15 юни 2024 г.

1 юни 3.00 часа – Джузепе Верди (1813-1901), "Реквием". Изпълняват Мая Першон (сопран), Туне Кумерволд (контраалт), Брор Магнус Тьоденес (тенор), Мика Карес (бас), Филхармоничния хор на Осло и Филхармонията на Осло. Диригент Хан-На Чанг. 4.29 часа – Морис Равел (1875-1937), Струнен квартет във Фа мажор. Изпълнява "Нов хелзинкски квартет". 2 юни..

публикувано на 31.05.24 в 15:41

Юджийн Чаплин пред БНР: Искам хората да знаят, че баща ми беше и музикант

Юджийн Чаплин е роден през 1953 г. в Швейцария. Той е петото от осемте деца на Чарли Чаплин и Уна О’Нийл и единственият, който не практикува актьорската професия. Навлиза в музикалния бизнес като тонинженер и участва в записите на Дейвид Боуи, "Ролинг Стоунс" и "Куин" в прочутото студио в Монтрьо. Антония Барулова разговаря с него, а п оводът е..

публикувано на 31.05.24 в 09:05

За песен час

Проектът "За песен час" по едноименната песен на Борис Тричков популяризира училищни песни, създадени през първата половина на 20 век от български композитори като Панайот Пипков, Емануил Манолов, Йосиф Чешмеджиев, Димитър Христов, Любомир Пипков, Светослав Обретенов, Филип Кутев и други. Проф. Александър Куюмджиев, създател и диригент на камерен..

публикувано на 31.05.24 в 08:10

"Любовен еликсир", опера в две действия от Гаетано Доницети

Музика: Гаетано Доницети Либрето: Фаличе Романи, който преправя вече готов текст, създаден година по-рано от Скриб за Даниел Обер. Представена за първи път : 12 май 1832 г., Милано в театър "Канобиана". Българска премиера : 28 декември 1934 г., София. Действащи лица: • Неморино – тенор • Адина – сопран • Джанетта – сопран • Белкоре – баритон •..

публикувано на 30.05.24 в 10:14
The Jesus Bolt

Британците The Jesus Bolt с концерти в Пловдив и София

В последните два дни на месец май "Аларма Пънк Джаз" кани в Пловдив и София дуото The Jesus Bolt от Бристъл, Великобритания, чиято енергично-еклектична музика варира от сърф- до фолк-рок през пънк в размер 6/8 и блус ноар . Двамата музиканти на сцената са Хейзъл Уинтър и Джерард Старки . За Хейзъл, китаристка в The Blue..

публикувано на 29.05.24 в 20:00