Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Бандерас, Хайек и Белучи поздравяват с "Хелоу, Бългерия!"

Наричат шеговито професионалния тандем на репортерката от Нова нюз Ивелина Кунчева и оператора Таси Асенов "Екип Холивуд". Те са се срещали с толкова много човешки, а не небесни звезди, че със сигурност са за завиждане.

Ива е присъствала лично на 10 издания на фестивала в Кан, а по време на пандемията и на едно виртуално. Сигурно доста от слушателите на Покана за пътуване са ходили на френската Ривиера, но поканих г-ца Кунчева да ни разкаже как един журналист може да попадне на толкова престижно събитие, какви са правилата, има ли дрескод и да отговори на други въпроси, които сме си задавали пред телевизорите.

Оказа се, че наистина има правила за облеклото – всички около червения килим трябва да са облечени в черно, за да изпъкват тоалетите на знаменитостите.


Журналистката Ивелина Кунчева е завършила френска филология и е правила магистратура по лайфстайл журналистика. Отразявайки фестивала в Кан неизменно от 2014 година Ива е интервюирала Антонио Бандерас, Уди Алън, Салма Хайек, Хавиер Бардем, Моника Белучи, Мат Деймън, Бенисио дел Торо, Марион Котийар, Ален Делон, Пол Верховен, Джони Деп, Стивън Спилбърг и много други.

В продължението на разговора ни за онова, което не виждаме на фестивала в Кан я запитах, как се уговаря лично интервю със световна знаменитост. Полюбопитствах и случвало ли се е след като е правила интервю с някого предходната година, той да я разпознае. Да, Салма Хайек, Антонио Бандерас и Моника Белучи винаги поздравяват с "Хелоу, Бългерия".


А операторът пази рамкирана като картина бялата си риза, на която Белучи се е подписала вляво, дето е сърцето.

Да пожелаем на журналистката Ивелина Кунчева и на оператора Таси Асенов да предават директно и от Оскарите, след като вече са били Кан, Венеция и на Берлиналето.

Снимките са предоставени от Ивелина Кунчева
По публикацията работи: Росица Михова


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Директивата на Съвета на ЕС за борба с насилието над жени и деца

На 8 май Съветът на ЕС прие Директива за борба с насилието над жени и деца . Причината е разрастването на проблема през последните години. П рез 2023 г. над 20 жени са убити от мъже в България, а регистрираните случаи на домашно насилие срещу жени са 1359. Повтарям: регистрираните! Колко са в действителност – едва ли някой има представа. И..

публикувано на 14.05.24 в 13:25

Еврика! Успешни българи: Баян Гечев

Баян Гечев е ученик от 12 клас на Софийската математическа гимназия "Паисий Хилендарски". Носител е на множество медали – златни, сребърни и бронзови от международни олимпиади по астрономия и астрофизика. Последният от тях е от олимпиадата в Япония през 2023 г. Екипът ни беше впечатлен от името му – Баян. Рядко се намират хора, които да нарекат сина..

публикувано на 13.05.24 в 17:05
доц. Ваня Мичева

Да бъдем великоразумни, великонравни и великодействени, но не велеречиви и велехвалени

В средновековните писмени паметници от IX – XI век се срещат поредица от сложни думи, образувани с прилагателните "велик" и "велии" (със същото значение). Те са се отнасяли до нравствени и духовни качества на човека, най-вече положителни, но и отрицателни като "велеречив", т.е. който говори надменно или "велехвален" – който много се хвали...

публикувано на 13.05.24 в 16:07

Фолклорните области на България: Епизод 2 – Странджа

Втория епизод от поредицата "Фолклорните области на България" посвещаваме на Странджа. Странджанската област заема най-югоизточния край на България. На запад тя се простира до селата Факия, Желязово и Горно Ябълково. На север – до град Царево, на изток – до Черно море, а на юг достига до турската граница. За музикалния фолклор и неговото..

публикувано на 13.05.24 в 15:10

Дешка Кротева – за живота с чувство за хумор

За живота в малките населени места и за радостта сам да произвеждаш храната си, за радостта от общуването с другите и за битката да се съхранят старите местни рецепти – за това ни разказва Дешка Кротева от село Горно Драглище. Тя е майсторка, която се опитва да съхрани старите местни рецепти, които са напът да загубим. Жена с чувство за хумор, която..

публикувано на 12.05.24 в 08:45