Бленджи дебютира със загуба

Автор:

Джанлоренцо Бленджи дебютира със загуба начело на мъжкия национален отбор на България. Неофициалният дебют на именитият италиански специалист бе в контрола срещу Естония. Двубоят се игра в столичната зала "Христо Ботев" пред публика, а проверката е част от подготовката на "трикольорите" за Лигата на нациите (VNL). "Трикольорите" на два пъти повеждаха в мача, а Естония изравняваше, за да се стигне до тайбрек, в който отстъпихме - 2:3 (25-22, 19-25, 25-18, 28-30).
Сериозен зрителски интерес беляза първия мач, воден от италианския специалист. Той заложи на стартов състав: разпределител Симеон Николов, посрещачи Георги Татаров и Денис, централни блокировачи Илия Петков и Алекс Грозданов, диагонал Димитър Димитров и либеро Мартин Божилов. Бленджини не направи много експерименти в хода на мача, като в отделни моменти пусна в игра Аспарух Аспарухов, Владимир Гърков и Дамян Колев.

Балкан докара серията до четвърти мач

Финалната серия в баскетбола при мъжете стигна до четвърти мач. Шампионите от Балкан измъкнаха драматична победа с 69:68 (20:14, 20:23, 17:21, 12:10) над Рилски спортист в първото си домакинство Ботевградчани намалиха изоставането си в серията до 1-2 победи. Мач №4 е в четвъртък от 19:00 часа, отново в Ботевград.

публикувано на 29.05.24 в 10:50

Националите по футбол се събират в четвъртък

Националният отбор на България ще се събере на лагер в четвъртък, 30 май, в Национална футболна база “Бояна” и ще започне подготовка за предстоящите приятелски мачове с Румъния на 4 юни в Букурещ и със Словения на 8 юни в Любляна. Ден по-късно – петък, 31 май, първите 15 минути на следобедната тренировка на “лъвовете”, започваща в 17:00 ч., ще..

публикувано на 29.05.24 в 10:48

Тежко наказание за Бусато

За получен червен картон за нанесена средна телесна повреда на противников състезател, на основание чл. 23, ал.1, т.1 от ДП /2023/2024/ – ДК наказва Густаво Бусато – състезател на ПФК „ЦСКА-София“ гр. София със спиране на състезателни права за 5 срещи и глоба в размер на 3000 лева. Решението подлежи на обжалване пред Апелативна комисия в 7 /седем/..

публикувано на 29.05.24 в 10:47

Във Варна се провежда Държавното първенство за деца

Във Варна, в ДКС се провежда ДЛОП за "Купи Р. България" за ДЮВ. Резултати от първия състезателен ден. Надпреварата завършва в петък.

публикувано на 29.05.24 в 10:46

Генчев е новият наставник на "Левски"

Станислав Генчев е новият старши треньор на представителният тим на „ПФК Левски“. Договорът на специалиста е за срок от 2 години. В щаба на Станислав Генчев влизат помощник-треньорите Живко Миланов и Дарко Тасевски, треньорът на вратарите Йордан Господинов и кондиционният треньор Петър Пеев. Ръководството на „ПФК Левски“ ще представи официално..

публикувано на 28.05.24 в 15:53

Йордан Александров е най-добирят ни състезател по спортна гимнастика в момента. Той го доказа със спечелването на Световната купа във Варна на висилка. Данчо е участвал на много световни купи и има медали, но златен печели за първи път в своята кариера. Александров тренира този спорт от 9-годишен, а вече е на 29 години. Негов личен треньор е баща му..

публикувано на 28.05.24 в 11:40

Панайотов отново облича националната фланелка

Националният селекционер на България Илиан Илиев повика нападателя на ЦСКА 1948 Радослав Кирилов и халфа на Черно море Васил Панайотов за предстоящите приятелски мачове с Румъния на 4 юни в Букурещ и със Словения на 8 юни в Любляна.Варненският футболиск направи блестящ сезон с екипа на "моряците" и напулно заслужено получава повиквателна.

публикувано на 28.05.24 в 10:53