Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Да има повече дървета на нашата планета

Снимка: сдружение „ДА растем“

Пролетта носи нови задачи за хората, които обичат природата и са склонни да инвестират лични усилия в това да я съхранят и облагородят. Станахме свидетели на акции по почистване на коритата и бреговете на реки, на плажове и други природни места, които са скъпи и обичани за мнозина. 

Засаждането на дръвчета е друго дело, свързано с пролетта – то също често е плод на доброволна инициатива и организация в социалните мрежи. Лора Кюлафлиева е човекът зад сдружението „ДА растем“, което създава гори. 

"Ние от "Да растем" (“Let’s Plant”) сме група ентусиазирани приятели, които жадуваме да има повече дървета на нашата планета. Обединени от каузата, нашата мечта започна да се сбъдва. Гори, посадени със собствените ни ръце и любов към Майката Земя!"

Чуйте повече в звуковия файл.





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Павел Сапунджиев, Ивайло Христов и водещият на предаването “Нашият ден“.

Колко важен е езикът за професията на актьора?

Разговорът с актьорите Павел Сапунджиев и Ивайло Христов от Драматичния театър в Пловдив разкрива важността на българския език в актьорското изкуство и духовното израстване. Тези актьори не само използват езика като средство за изпълнение на роли, но го превръщат в мощен инструмент за духовно изразяване и въздействие. За тях българският език е нещо..

обновено на 24.05.24 в 14:16
Интерактивна дъска в класна стая на 23 СУ „Фредерик Жолио-Кюри“

Съвременният учител - мост между традицията и бъдещето

В ефира на "Нашият ден" имахме удоволствието да чуем Елена Вързилова, учител по български език и литература, която с голяма любов и вдъхновение разказа за ролята на учителя днес. Според нея, учителят в България е истински магьосник, призван да вдъхновява децата в класните стаи и да отговаря на всички предизвикателства, които светът предлага...

обновено на 24.05.24 в 13:32
Борислава Хубенова и нейният син

Борислава Хубенова: Комуникацията е най-важното ни умение

В ефира на предаването "Нашият ден", Борислава Хубенова, журналист от културното издание "Нула 32", сподели своите възгледи за важността на словото и неговото влияние върху културата на пловдивчани. Тя подчерта, че словото е най-висшият начин за комуникация, изразяване и свързване между хората. Ето какво казва Борислава Хубенова: "Словото е..

обновено на 24.05.24 в 13:03
Петя Господинова, Анелия Торошанова, адв. Десислава Матева (от ляво надясно)

Законът за авторското право и сродните му права – изменения и предизвикателства

Във времето на дигиталното потребление на култура и възхода на изкуствения интелект законодателството и творците са изправени пред нови предизвикателства. За новите промени в Закона за авторското право и сродните му права , проблемите на българските автори и измеренията на пиратството в "Законът и Темида" говорят адв. Десислава Матева , експерт по..

публикувано на 24.05.24 в 12:40
Директорът на библиотеката Димитър Минев и Гергана Георгиева от фестивала “Пловдив чете”

"Пловдив чете", или какви литературни срещи ни очакват на фестивала?

Фестивалът "Пловдив чете" е едно от най-значимите литературни събития в България, което събира любители на книгата от всички възрасти и културни среди. С многогодишни традиции, този фестивал не само представя новите произведения на българските автори, но и създава платформа за срещи между писатели, преводачи и читатели. Гергана Георгиева, една от..

обновено на 24.05.24 в 12:21