Нургюл Салимова

Седмо място за Нургюл Салимова

публикувано на 22.04.24 в 06:29

Кикбоксьор е спортист на годината

Кикбоксьорът Мариян Петков е спортист на годината в Община Шумен. Носителят на световната купа в Унгария е фаворит в анкетата, направена сред шуменски треньори и спортни журналисти.  „Пожелавам си за следващата година здраве и успехи, за да прославям..

публикувано на 21.12.23 в 19:29

Костадинова отново номер едно

За рекорден 13-и пореден път Антоанета Костадинова беше избрана за спортист на годината в Търговище.  През 2023-та състезателката на клуб „Светкавица“ спечели златен и сребърен медал от Европейските игри в Краков и завърши четвърта на Световната купа в..

публикувано на 21.12.23 в 13:33

Жребий за Лигата на конференциите

„Лудогорец“ ще научи днес съперника си в плейофите за влизане в осминафиналите на Лигата на конференциите. Жребият ще се тегли от 15:00 ч.  В този етап от надпреварата участват отборите, завършили на второ място в своите групи, и осемте тима, класирали..

публикувано на 18.12.23 в 07:20

"Шумен" – "Балкан" 90:96

За втори път през сезона баскетболистите на "Шумен" загубиха след продължение. В среща от XII кръг те отстъпиха на настоящия шампион "Балкан" (Ботевград) с 90:96 точки.  През целия двубой двата тима бяха близко в резултата, а редовното време завърши..

публикувано на 18.12.23 в 06:31

В очакване на Световните по ускорен шахмат и блиц

Пет български шахматистки са записани за участие в Световното първенство по ускорен шахмат и блиц в Самарканд, Узбекистан. Сред тях е живеещата в Търговищко Нургюл Салимова.  В турнира по рапид, който ще се проведе от 26 до 28 декември, ще играят още..

публикувано на 16.12.23 в 16:08

Награда за млад спортист

Кметът на Русе Пенчо Милков отличи възпитаника на Спортно училище „Майор Атанас Узунов“ и състезател на русенския клуб по борба „Юнак Локомотив“ Мартин Илиев като „Спортист на месеца“. През ноември борецът взе участие в 21-ото издание на..

публикувано на 15.12.23 в 11:56

Фатме Шабан е спортист №1 на Разград

Фатме Шабан е определена за най-добрия спортист на област Разград за 2023 година. Състезателката по борба от клуб „Лютфи Ахмедов“ вече беше избрана и за номер 1 в община Разград. От номинираните 23 спортисти тя събра най-много точки – 998. Признанието..

публикувано на 14.12.23 в 16:43

Златна година за шуменските каратисти

Каратистите от Спортен клуб по карате "Киокушин” в Шумен записаха много силно представяне през състезателната 2023 г., като досега са завоювали общо 91 медала във всички възрастови групи от официални състезания от спортния календар на Федерация "Българско..

публикувано на 11.12.23 в 08:50

Дебри между орлите и червените

Шампионите от „Лудогорец“ гостуват на столичния ЦСКА в дербито от XX кръг на елитната ни футболна лига. Двубоят на стадион "Българска армия" започва в 17:45 ч. Ще бъде ръководен от международния съдия от Варна Драгомир Драганов.  Във временното..

публикувано на 10.12.23 в 16:49

Два хандбални сблъсъка

Шампионките от "Бяла" гостуват на Свиленград в среща от седмия кръг на елитната женска хандбална група. Двубоят започва в 14:00 ч. В първата среща между двата тима, играна през октомври в Бяла, гостите от Свиленград се наложиха с 28:27 точки...

публикувано на 10.12.23 в 08:57