публикувано на 22.04.24 в 12:48
Нургюл Салимова

Седмо място за Нургюл Салимова

публикувано на 22.04.24 в 06:29
Женският национален отбор по шахмат с европейската титла на първенството в Будва

Белослава, Нургюл и Антоанета са близо до лидерките

Нургюл Салимова е с 3,5 точки след първите 5 кръга на Европейското индивидуално първенство по ускорен шахмат за жени в Монако. След първия от двата игрови дни живеещата в Търговищко шахматистка записа в актива си 2 победи и 3 ремита. Бившата световна..

публикувано на 13.01.24 в 20:48

"Дунав" с първа контрола в Румъния

Футболистите на „Дунав“ - Русе ще изиграят първата си контрола от зимната подготовка на тима. От 16:00 ч. на стадион „Генча" в Букурещ русенциизлизат срещу румънския „Политехника“. Очаква се дебют с фланелката на драконите да направят новите попълнения..

публикувано на 13.01.24 в 08:46

"Шумен" срещу "Миньор"

Баскетболнен клуб "Шумен" приема отбора на "Миньор" в среща от Националната баскетболна лига. Началото е от 18:00 ч. този следобед. Срещата ще се играе в зала "Арена Шумен“. Входът е с билети.  Припомняме, че о тборът на Миньор, воден от баскетболната..

публикувано на 13.01.24 в 08:39

Салимова - двадесет и пета на блиц

Нургюл Салимова завърши двадесет и пета на Европейското индивидуално първенство за жени по блиц. Живеещата в Търговищко шахматистка събра 7.5 точки в 13 кръга. Антоанета Стефанова финишира седма, с 9 точки в актива си. Белослава Кръстева остана тридесет и..

публикувано на 12.01.24 в 20:07
Женският национален отбор по шахмат с европейската титла

Започва Европейското по блиц

Европейското индивидуално първенство по ускорен шахмат и блиц за жени започва днес в Монако. Сред записаните за участие са бившата световна шампионка Антоанета Стефанова, живеещата в Търговищко финалистка в Световната купа Нургюл Салимова, Виктория Радева и..

публикувано на 12.01.24 в 06:00

Награждават спортната десетка

Победителите в 66-ата анкета „Спортист на годината“ ще бъдат обявени в четвъртък (4 януари) от 18:00 ч. в столицата. Това съобщават организаторите от Българската асоциация на спортните журналисти.  В десетката на най-добрите индивидуални състезатели..

публикувано на 02.01.24 в 12:08

Българите в класацията на ФИДЕ

Нургюл Салимова е тридесет и осма в класацията по рейтинг на ФИДЕ за жени за месец януари. Живеещата в Търговищкото село Крепча шахматистка има 2426 ЕЛО коефициент на класическа контрола. Бившата световна шампионка Антоанета Стефанова е тридесет и седма, с..

публикувано на 01.01.24 в 10:12

Стефанова е десета на блиц

Нургюл Салимова завърши на 41 място на Световното първенство по блиц в Самарканд, Узбекистан. Живеещата в Търговищко шахматистка спечели 9 точки от 17 кръга. Припомняме, че на Световното на ускорен шахмат тя финишира четвърта.  Бившата..

публикувано на 30.12.23 в 15:11

Салимова и Стефанова в топ 20

Нургюл Салимова е с 6 точки след изиграването на 9 кръга в секцията за жени на Световното първенство по блиц в Самарканд, Узбекистан. Живеещата в Търговищко шахматистка е на шестнадесета позиция във временното класиране. На 17-о място със същия точков актив..

публикувано на 29.12.23 в 22:38

Начало на Световното първество по блиц

Девет кръга ще се играят днес в секцията за жени на Световното първенство по блиц в Самарканд, Узбекистан. В програмата за утре са включени 8 кръга. 4 са шахматистките от България, които ще участват на първенството. Бившата световна шампионка Антоанета..

публикувано на 29.12.23 в 10:50