Още два медала за борците ни в Истанбул

Мария Оряшкова (в бяло) взе бронз в Истанбул.
Снимка: БФБорба

Още два медала спечелиха българските борци на силния турнир "Яшар Догу" в Истанбул.

С титла триумфира Али Умарпашаев, който победи грузинеца Георги Сулава с 9:4 на финала в кат. до 74 кг на свободния стил.

Преди това натурализираният у нас чеченец регистрира три победи - над Алимухамет Овезмирадов (Таджикистан) с 10:0, над Хаджумард Гаджиев (Азербайджан) със 7:4 и над Хаджимурад Омаров с 13:3.

Това е трети медал за свободняците от надпреварата, след като Георги Вангелов (57 кг) взе златото, а Ахмед Магамаев (86) се окичи със сребро.

В отборното мъжете, водени от старши треньора Валентин Ангелов и неговия помощник Йордан Денев, се наредиха 4-ти с 82 т. Първи са азерите със 180 т., следвани от Турция със 159 т. и Грузия с 123 т.

При жените Мария Оряшкова стигна до първия си медал на международния тепих в борбата.

Тя взе бронз при 76-килограмовите, след като в малкия финал победи с туш за 50 секунди Елфинур Яшар (Турция).

Преди това на полуфинала петкратната световна шампионка по самбо загуби от една от най-титулуваните състезателки в категорията Ясемин Адар, световна и 4-кратна европейска шампионка. По-късно Адар стана първа в категорията.

Световната и двукратна европейска шампионка Тайбе Юсени обаче нямаше ден. Тя загуби на старта от европейската шампионка от 2018-а Елиф Жале Йешилърмак, (Турция) с 2:3 при 62-килограмовите и отпадна.

Победителка в категорията стана настоящата номер 1 в света Айсулун Тинибекова (Киргизстан), която на финала тушира Татяна Омелченко (Азербайджан).

Така жените спечелиха общо 4 медала на турнира, като преди това злато взе Миглена Селишка (50), Биляна Дудова (57) се окичи със сребро, а Мими Христова (57) грабна бронза.

В отборното жените, водени от Петър Касабов, Стоян Петков и Мариян Недков, са трети с 82 точки. Първи са домакините със 190 т., а втори са азерките с 88 г.

Георги Попов.

Сираков получава акциите на Левски в сряда

Официалният собственик на Левски Георги Попов разкри, че най-вероятно в сряда ще може да джироса мажоритарния дял акции на Левски на определения за нов собственик на клуба от Васил Божков - Наско Сираков, разкри самият Попов пред БиТиВи. Миналата седмица Божков обяви намерението си да даде акциите на голмайстор номер 1 в историята на "сините", след..

публикувано на 25.05.20 в 20:40
Щефан Оснабрюге.

Германският футбол е на червено със 77 млн. евро

Германският футболен съюз е изправен пред тежки финансови загуби заради пандемията от Covid-19.  Ковчежникът Стефан Оснабрюге съобщи, че е възможно загубите да достигнат сумата от 77 милиона евро. Те биха се намалили, ако националният отбор успее да изиграе няколко мача през втората половина на годината. Според Оснабрюге това е най-дълбоката..

публикувано на 25.05.20 в 20:25

ЦСКА 1948 привлече втори защитник

Новакът в Първа лига ЦСКА 1948 (София) привлече днес защитника Димитър Пиргов от Ботев Пловдив. 30-годишният централен бранител подписа предварителен договор за 2 години. Договорът влиза в сила от 1-и юли, уточниха "армейците". "Радвам се, че се разбрахме с ръководството на клуба и нямам търпение да започна тренировки с новия отбор", каза Пиргов Димитър..

публикувано на 25.05.20 в 16:58

Феновете на Локомотив (Пд) искат да се върнат на трибуните

Феновете на Локомотив Пловдив изпратиха отворено писмо до властите в България, в което поискаха разрешаването на присъствието на привърженици на футболните мачове в България. Официално шампионатът трябва да се възобнови на 5 юни след близо тримесечна пауза заради пандемията от COVID-19. Ето и текста на позицията на феновете на пловдивския Ломомотив: "ДО..

публикувано на 25.05.20 в 16:48

Хумелс и Витсел са готови за дербито Борусия - Байерн

Двама от най-важните футболисти в отбора на Борусия (Дортмунд) Матс Хумелс и Аксел Витсел са готови и ще бъдат на разположение за утрешния дерби-мач с Байерн, с който се слага началото на 28-ия кръг на Бундеслигата. Отборът от Рурската област се надява, че ще скъси дистанцията от водача и ще остане в битката за шампионската титла, тъй като в момента е..

публикувано на 25.05.20 в 16:07

Хандбалният ЦСКА стартира кампания за оцеляването си

Един от най-титулуваните хандбални клубове у нас ЦСКА започна дарителска кампания, а голямата цел е съществуването му. „Червените“ са най-успешният клуб в родния хандбал с 10 титли на страната при мъжете и 12 при жените. В последните години клубът изпитва сериозни финансови затруднения и след титлата при жените от 1991 година и спечелената Купа на..

публикувано на 25.05.20 в 16:01
Брад Кеселовски.

Брад Кеселовски е петият победител в сериите NASCAR

Брад Кеселовски с автомобил Форд спечели състезанието Кока Кола 600 от автомобилните серии NASCAR, което е неговата 31-а победа в кариерата. Кеселовски е петият победител през този сезон, който въпреки пандемията от Covid-19, все пак стартира на 11-и май. На 2-о място остана Джими Джонсън, а трети се нареди Чейс Елиът, като и двамата карат с Шевролет...

публикувано на 25.05.20 в 14:37