Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Групата "Innerglow" дебютира с албума „Satellites” и каза: "Смисълът на музиката е да ни свързва"

  След дългогодишно присъствие на българската музикална сцена електророк групата "Innerglow" издаде дебютния си албум. Нарече го „Satellites” ("Сателити") и направи премиера с клубен концерт на 27 ноември 2021 година. Триото е в състав: Тодор Ковачев- водещ вокал и кийборд, Матей Христосков- ударни и Петър Желев- китара.  В предаването "Бъди какъвто си" фронтменът на "Innerglow"- Тодор Ковачев сподели: "Вече по- свободно действаме на концертите, правим импровизации и това смятаме да развиваме и през 2022 година. Нещото, което ни отличава напоследък е начинът, по който смесваме електронните инструменти, с инструментите, на които реално свирим- акустични и не акустични и начинът, по който енергията е все по- голяма и все по-споделена с публиката срещу нас. То се усеща и затова след всеки наш концерт сме много заредени дни наред. Много е лесно в наши дни човек да изгради стени около себе си, да слуша само собственото си мнение, това е много опасно.“"- завършва Тодор. Не случайно и заглавната песен, дала името на дебютния албум се нарича „Сателити“. Тя е и откриващата песен, поставена под № 1 в траклиста.  Тодор Ковачев коментира: „В песента „Satellites”  се пее за свързаността между всички ни и за това как може да имаме много общо дори с хората, които ни се струват много различни, много далечни и много трудни за разбиране, трудни за съжителстване, но въпреки това сме силно свързани помежду си. По естествен начин албумът пое това послание. От там се появи и дизайнът на обложката, цялостното оформление, което някак хем улови тази малко космическа тематика, типа звучене, което имат повечето от песните и същевременно улови точно идеята за свързаността. Така че „Satellites” като име сглоби и песните и визията и това, което "Innerglow" представлява в момента." Барабанистът Матей Христосков допълва: „За нас „Satellites” е начин да кажем на хората да не забравят, че не са отделни, всеки сам за себе си, на своя си остров. Всички сме свързани духовно, душевно, физически, така че нека да не се делим, да не се мразим, в общи линии любов, разбирателство и добро отношение към другите. Сателитите помагат да сме свързани и да не сме свързани, тъй като възможността да си седиш вкъщи и да си говориш през компютъра с приятелите и любимите хора е възможност, но отнема от желанието на хората да направят малко усилие, за да отидат да се видят, да пропътуват известно разстояние и да се видят с любимите си хора. Това е нещо супер важно и не може да бъде заменено от компютъра и сателитите. Ние сме сателитите и трябва да се свързваме един с друг."
Цялото интервю с Тодор Ковачев и Матей Христосков чуйте тук:







Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Изложба

Изложба "Към небето" за българската авиация и самолетостроене

Легендарните години на българската авиация и самолетостроене са представени в изложбените зали "Рафаел Михайлов" във Велико Търново. Историци и авиомоделисти ни връщат в годините, когато бойната ни авиация е наброявала 602 самолета и вертолета и още преди това, когато българските авиатори са писали световната история като например, че първият нощен..

публикувано на 11.05.24 в 10:30

15 години "Дни на музиката в Балабановата къща" в Пловдив

За 15-и пореден път в Пловдив ще се проведе Международният фестивал "Дни на музиката в Балабановата къща", който по традиция има пролетно и есенно издание.  Тази пролет форумът ще събере елитни солисти и ансамбли - началото на 12 май от 18.30 ч. ще постави блестящият цигулар Светлин Русев с програма от солови пиеси, а заедно с него на финала ще свирят..

публикувано на 10.05.24 в 17:48
Национален музей „Борис Христов“

Фестивалът "Борис Христов" чества две важни годишнини

През 2024-тa честваме 110 години от рождението на незабравимия български бас Борис Христов, а фестивалът, който носи неговото име, закръгля своите две десетилетия. Организатор и домакин на събитието е Националният музей "Борис Христов" - софийският дом на големия артист. Именно в това издание, което ознаменува двете кръгли годишнини, форумът..

публикувано на 10.05.24 в 17:01
Яйце от крава, мляко от кокошка - изложба

В Художествена галерия - Добрич откриха изложбата "Яйце от крава, мляко от кокошка"

Трима художници откриха изложба в Художествената галерия в Добрич с оригиналното заглавие "Яйце от крава, мляко от кокошка". Творбите на Желко Терзиев, Калина Димитрова и Красимир Терзиев са в различни направления на визуалното изкуство и експериментират по интересен начин с изразните средства на киното, фотографията, инсталацията,..

публикувано на 10.05.24 в 16:19
Стоян Радев

Стоян Радев: Да обичаш е умение, което се придобива с търпение

Тази вечер – 10.05, от 19 часа в Столичния куклен театър е премиерата на "И ние играем Ромео и Жулиета". Режисьор на спектакъла е Стоян Радев. "Идеята на Камен Асенов, който е актьор в Кукления театър, беше да тръгнем от там, че има вражда между  драматичните и куклените актьори. Това е находчиво хрумване, през което навлизаме в шекспировата..

публикувано на 10.05.24 в 15:48
Димитър Карамфилов и Константин Костов (от ляво на дясно)

"Джаз концерт по Мусоргски" на Константин Костов и Димитър Карамфилов на 12 май

В края на 19 век в изкуството се заражда ново направление - така нареченият реализъм . Постепенно Европа започва да излиза от романтичните украси в произведенията на изкуството и в него път си проправят обективизмът и истинската картина на действителността. Може би това е естествен процес, в който изкуството се развива – през замечтания поглед и..

публикувано на 10.05.24 в 14:52
Тони Дуковски

Тони Дуковски - "Детето на Враца", издаде първата си книга

Любимият фотограф на врачани Тони Дуковски, наричан от местната общественост "Детето на Враца", издаде първата си книга. Заглавието ѝ е популярният врачански израз - "И те така, те". Представянето на книгата събра много хора в градското читалище.  "Аз се изправих срещу нещастието, дадено ми от природата и човешка грешка, за да го..

публикувано на 10.05.24 в 14:30