Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Локомотив (Пловдив) изненада Славия в София

Снимка: lokomotivpd.com

Локомотив (Пловдив) победи с 2:1 като гост срещу Славия в мач от 25-ия кръг в Първа лига. 

В 18-ата минута шут на Евандро от фаул затрудни изключително много Светослав Вуцов, който изпусна топката и тя излезе в ъглов удар. Точно 11 минути след това Тони Тасев стреля неточно от фаул. В 32-ата минута Ертан Томбак центрира, получи се разбъркване в наказателното поле на гостите, кълбото падна в Иван Минчев, но ударът му срещна напречната греда зад Кристиан Томов. 

Три минути преди изтичане на редовното време на първата част Ангел Лясков пробва дълъг извеждащ пас, Вуцов обаче излезе неразчетено извън наказателното поле, размина се с топката и тя попадна в Евандро, който на празна врата даде аванс за Локомотив.

Веднага след края на първото полувреме имаше сериозно напрежение между старши треньорът Златомир Загорчич и фенове на Славия.

В 51-ата минута "белите" организираха атака, която бе завършена с удар с глава на Тони Тасев, който не затрудни вратаря на гостите. В 70-ата минута Ертан Томбак центрира към Тони Тасев и той с глава изравни резултата.

Радостта на домакините беше кратка, след като само две минути по-късно защитата на Славия не действа добре в наказателното поле и топката достигна до Димитър Илиев, който от наказателното поле реализира втория гол за пловдивчани.

Славия опита да достигне поне до равенството, но не успя да създаде голови положения пред вратата на гостите. "Белите" допуснаха първото си поражение през 2024 година, докато Локомотив се изкачи на четвърто място в класирането в Първа лига след втория си последователен успех.

Славия - Локомотив Пловдив 1:2  
0:1 Евандро 42

1:1 Тони Тасев 70

1:2 Димитър Илиев 72

Славия: Светослав Вуцов, Ертан Томбак, Велко Йеленкович, Венцислав Керчев, Ивайло Марков (90-Мартин Георгиев), Чунг Нгуен До, Емил Мартинов (80-Ерол Дост), Иван Минчев, Емил Стоев (59-Кристиан Добрев), Тони Тасев (80-Роберто Райчев), Владимир Николов (80-Мартин Сораков)

Локомотив (Пловдив):
Кристиан Томов, Ангел Лясков, Хорхе Сегура, Ефе Али (46-Мартин Петков), Тодор Павлов, Оливер Кандем, Мартин Райнов (46-Ивайло Иванов), Евандро (89-Мартин Паскалев), Бабакар Дион (90+1-Христо Иванов), Димитър Илиев, Мичи Нтело (74-Йоан Баи)

По публикацията работи: Христо Денев


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ

Музеите в Израел отвориха безплатно врати за посетителите

45 години хиляди музеи по света вземат участие в инициативата „нощ или ден на музеите“. Винаги е през май и „хранителите на световната култура„ отварят безплатно врати за милиони посетители, които обичат да скитат из галериите им или за пръв път прекрачват прага им. В края на изминалата седмица бе „Денят на музеите в Израел“ (тази година е..

обновено на 12.05.24 в 04:59
Андрей Арнаудов

Андрей Арнаудов: Няма тема, по-важна от демографията!

Потенциалът от българи в чужбина, които могат да се върнат в страната, е огромен. Това заяви в интервю за БНР Андрей Арнаудов, създател на платформата "Bulgaria wants you"/"България те иска". 81% от българите, живеещи в Берлин, обмислят завръщане в страната – сочат резултатите от онлайн анкета, проведена на кариерен форум там през..

публикувано на 09.05.24 в 09:51
Снежана Тодорова

Снежана Тодорова: И до днес наш девиз е този на Йосиф Хербст - "Никому в угода, на никому напук"

През последните 130 години организираното журналистическо движение в България е преживяло множество промени и предизвикателства, но някои от основните въпроси, които вълнуват журналистите и обществото, остават вечни и неделими. Дори и през годините на големи промени, въпросите за моралността и етиката в журналистиката, както и за справедливото..

публикувано на 08.05.24 в 13:38
Късноантична сграда

В археологическия подлез на Пловдив може да видите късноантичната сграда "Ирини"

Епископската базилика на късноантичния Филипопол вече трета година е един от най-посещаваните културно-исторически обекти в Пловдив, а уникалните мозайки от 4-6 век , разположени на две нива предизвикаха интереса и на прочутата Бетани Хюз – професор, историк, телевизионна и радиоводеща, автор на книги. Филмът от поредицата й "Съкровищата..

публикувано на 05.05.24 в 16:34

Димитър Димитров успя да съгради храм в село Искър

За Димитър Димитров ви разказахме за първи път преди три години. Тогава неговата мечта да съгради храм в родното плевенско село Искър беше в самото начало на реализирането. Днес градежът на параклиса „Света Параскева“ е към края си. Преди три години Димитър Димитров малко притеснен ни разказа за завета на дядо си  – да съгради храм в..

публикувано на 05.05.24 в 09:12

Ученици от столичните училища взеха участие във Великденски базар

По традиция и по програма в училищата и детските градини текат интензивни приготовления за Великденските празници. В тазгодишния базар за Великден, който се провежда в Министерството на образованието, се включиха близо 500 деца и ученици от над 60 учебни заведения. Коридорите на два етажа от министерството на образованието се..

публикувано на 05.05.24 в 07:11

Манастирите на България от IV век до днес

Нови манастири се строят от църквата, но винаги има някой инициатор, който става ктитор , той дава средства. Това каза пред БНР Христо Шанов, автор на книги за манастирите на България, работил 45 години като експерт в Националния институт за паметниците на културата.  "Книгите ми "Манастирите на България", които са три тома, обхващат периода от..

публикувано на 03.05.24 в 18:33