Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Виктория Троянова: Учим за емоциите, както учим за всичко друго

БНР Новини
Снимка: pxhere

Виктория Троянова е детски психолог и активно работи с деца и младежи в Центъра за приобщаващо образование. Според нея позитивната самооценка и възпитанието на емоциите в ранна детска възраст могат да гарантират не само успехи в училище, но и ограничаване на агресията в класните стаи.

Към разговора се присъедини и Полина Коцева от Център за работа в деца в гр. Варна, за да сподели своята гледна точка като практик и автор на материали за работа с деца и развиване на тяхната емоционална интелигентност.

„Всяко дете се разглежда като индивидуален казус, както и всяка ситуация, която се случва около него. Първото нещо, което трябва да се създаде за интегрирането на такива науки, е средата. Оттам насетне всеки един професионалист може да създаде нужния климат.“ Така тя коментира интегрирането на тази нова система в образователната ни система и отговорността на учителите като професионалисти с грижа към всяка индивидуалност.

Каква е връзката между емоционалната интелигентност и ученето, постигането на успехи от децата и от какво значение е подкрепата на възрастните?


Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!  
Акцентите от деня са и в нашата Фейсбук страница. Последвайте ни. За да проследявате всичко най-важно в сферата на културата, присъединете се към групата БНР Култура.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Божана Славкова

Божана Славкова, победителката в Mili Dueli: Провокират ме дребни неща

Божана Славкова, победител в най-големия световен поетичен конкурс Mili Dueli, се превърна в първия български автор, спечелил голямата награда с безапелационните 968 точки . Това отличие тя получи за нейния поетичен филм "Дървото с некролозите", създаден съвместно с Денис Стоянов и Денислав Маринов. Божана Славкова се занимава с поезия, кино,..

обновено на 26.04.24 в 10:17

Стефан Георгиев: Политиката е цялостен процес на общуване

Събитието "Гласувам, следователно съм!" се проведе наскоро, с цел да насърчи гражданското участие и пряката демокрация, предвид предстоящите избори за Европейски парламент. Участниците имаха възможност да споделят успешни практики и стратегии за активно участие в изборния процес, като един от подходите, които бяха разгледани, беше..

обновено на 25.04.24 в 11:54
Щети от ракета, изстреляна от ивицата Газа в Тел Авив, Израел, 7 октомври 2023 г.

Конфликтът в Близкия изток: Как се създава обществен консенсус за насилието?

Кои са мислимите рамки на разказа за войната днес и как се създава обществен консенсус за насилието – разговор в "Нашият ден" с Филип Буров , журналист, и с Мая Ценова , преподавател и преводач. Буров започва разговора с думите: "И по света, и у нас се случват лоши неща, които са съществени и които по ескалиращ начин показват какво не е наред..

публикувано на 25.04.24 в 11:25
Благослав Михайлов

Благослав Михайлов: Да се фокусираме върху качеството на населението, а не върху количеството

Политиката и демографията изглеждат като две противоречиви области. Един политик, ако се задържи на власт за 2 или 3 мандата,  може да управлява около 12 години. Същевременно насърчителната демографска политика би дала своите плодове след 40, дори след 60 години. Политиците нямат стимул да провеждат подобна политика, тъй като няма да са на власт, за..

публикувано на 25.04.24 в 11:17

"Крайни разкази" и реидеологизация – редуцира ли се политическият процес?

Социологът Стефан Георгиев е гост в рубриката "Разговорът" на предаването "Нашият ден". Той участва с коментар по темата, свързана с мобилизационния потенциал на крайните десници в Европа и България преди изборите за Европейски парламент. Според него факторите, които създават предпоставки за развитието на различни крайни разкази срещу..

обновено на 25.04.24 в 11:10