Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Tri medalje për atletët bullgarë në Ballkaniadë

Skuadra bullagre në Ballkaniadën e Stambollit
Foto: bgathletic.com

Atletët bullgarë fituan tri medalje në Balkaniadën për të rinjtë në moshë deri më 20 vjet. Ajo u zhvillua në Stambollin e Turqisë. Aleksandra Naçeva u rendit në vendin e dytë në kërcimin trehapësh, duke arritur rezultat 13.10m.

Dobromir Nikollov fitoi medaljen e argjendtë në distancën 60m. të vrapimit me pengesa me 8,09 sek.

Veselin Zhivkov mori medaljen e bronztë në sprintin (60 m.) me rezultat 6.91 sek., bëri të ditur sajti Veselin Zhivkov.


Më shumë nga rubrika

Grigor Dimitrov u përfshi në trajnimet online të Venus Williams

Tenisti më i mirë bullgar Grigor Dimitrov ishte mik në një trajnim demonstrativ  me mbajtësen e 7 titujve të “Helmetës së Madhe” (Grand Slam) Venus Williams. Të dy online këshilluan spektatorët se si të trajnojnë në kushte shtëpiake. <blockquote..

botuar më 20-04-08 10.01.PD

Kampionati bullgar i futbollit do të vazhdojë pas përfundimit të gjendjes së jashtëzakonshme

Të gjithë futbollistët dhe nëpunësit e klubeve të futbollit në Bullgari do të testohen për COVID-19 3 ditë para rifillimit të stërvitjeve, vendosi Bashkimi Bullgar i Futbollit. Garat dhe turnetë në Ligën e Parë dhe në Ligën e Dytë do të fillojnë..

botuar më 20-04-06 5.01.MD

UEFA kërkon përfundimin e kampionatit bullgar të futbollit

Bullgaria mund të humbë mundësinë për të marrë pjesë në turnetë evropiane gjatë 2021-ës, në se kompeticioni i ligës së parë nuk përfundon. Këtë e shkroi UEFA në sqarimin e dërguar deri tek 55 shtetet anëtare. Jemi të bindur se futbolli mund të..

botuar më 20-04-03 5.21.MD