Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Представяме австрийския диджей Inner Tongue


Австрийският диджей Inner Tongue беше сред  първите 28 имена потвърдени за участие във фестивала „Евросоник- Нордеслаг“, което се състоя през януари в холандския град Грьонинген. Събитието представя най- изявените нови европейски изпълнители и се подкрепя активно от 27 радиостанции на Европейския съюз за радио и телевизия, което автоматично превръща фестивала „Евросоник- Нордеслаг“ в едно от най- големите радио събития в Европа. Истинското име на австрийския музикант е Wolfgang Hollauf, специално за предаването "Евробокс" виенчанинът разказа как се ражда псевдонимът му, за периода на депресия, от който излиза правейки музика.  Inner Tongue имаше много голям успех в клуб „Vera“ в Грьонинген, това е едно от централните места в града, където изявата с петчленния му бенд бе на 12-ти януари. Името на австрийския музикант е сред водещите музиканти на страната, той създава електронна музика, която носи усещане за спокойствие, на моменти чертае хипнотичен звуков пейзаж. Сингълът, който насочи вниманието на организаторите на фестивала в Грьонинген към Inner Tongue се нарича “Fallen Empire“. Ето и интервюто, което Inner Tongue даде за предаването "Евробокс".

Здравейте, аз съм Инър Тънг от Виена, говоря с вас по време на фестивала „Евросоник“. Името ми хрумна, защото използвам друг език, и ми хареса играта на думи в съчетанието Инър тонг- вътрешен език. Историята преди да започна да се изявявам като Инър тънг е следната. Загубих си гласа и не можех да пея около половин година, не можех и да говоря два месеца. В този период, започнах да пиша песни, учил съм музика преди това, песните, които написах, не бяха публикувани, защото не можех да ги изпея. Затова започнах да създавам песни без вокал. След като се възстанових и гласът ми се върна и вече можех да пея, опитах в студиото какво ще се получи, резултатът беше фантастичен и аз бях много щастлив. Това беше началото, когато се превърнах в Инър тънг.

Как създавате музиката си и песните си, сам ли работите или с групата си?

Обикновено пиша песните си вкъщи, пиша текста отделно, имам книга с текстове на песни. Мелодията идва в моменти, когато съм щастлив и комбинирам двата компонента, това е процес, който се мени периодично, работя вкъщи, след което заедно с бенда отиваме в студиото и пренаписваме нещата, правим студийни демо записи и отделно правим лайв изпълнения, това е процесът на създаването на моята музика.

Как се чувствате тук в Грьонинген и на фестивала „Евросоник“, вие бяхте един от първите музиканти, които получиха потвърждение за участие в изданието през 2017-та година.

Градът е много красив, има много хора по улиците, което ми харесва, хора, които карат велосипеди, както е навсякъде в Холандия, за първи път съм в този град и на този фестивал. Много е хубаво до обикалям наоколо, има толкова много изпълнители, при това много добри и сега отивам да видя изпълненията и на други участници.

И поздрава на австрийския музикант Инър Тънг към българските слушатели.

Здравейте България, аз съм Инър Тънг, много съм щастлив, че ме слушате!




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
Новините на Програма „Хоризонт“ - вече и в Instagram. Акцентите от деня са в нашата Фейсбук страница. За да проследявате всичко най-важно, присъединете се към групите за новини – БНР Новини, БНР Култура, БНР Спорт, БНР Здраве, БНР Бизнес и финанси.
ВИЖТЕ ОЩЕ
Кръстопът – цената на избора

Деян Костов и Милена Ташкова вярват: Пътят към Господ е път към себе си и към другите

Пътят към Господ е път към себе си и към другите. В това са убедени  Деян Костов и Милена Ташкова. Те помогат на желаещите се да го извървят, оповавайки се на вярата и на творчеството. На  14 юни ще открият изложбата "Кръстопът – цената на избора“ в Националната базилика "Светото сърце" в Брюксел, Белгия.  Милена Ташкова и Деян Костов за цената..

публикувано на 01.05.24 в 19:02
Каталин Старейшинска

Каталин Старейшинска: Аз съм Антигона

"Последните години доста бързо преминавам от една роля в друга, това често ме пристеснява ...Справям ли се? Незнам, каза за БНР Каталин Старейшинска . Тя е млада и се е посветила на театъра. Изпълнява ролите си с дълбоко потапяне в образа . Взискателна е и е всеотдайна. Тя е актрисата от Малък градски театър "Зад канала" Каталин..

публикувано на 01.05.24 в 13:01
Бистра Иванова

Бистра Иванова: Расизмът в Европа не може да се толерира

Днес - 30.04, от 18.30 часа в парка пред Народния театър се открива изложбата "Не на расизма в ЕС". Зад нея стои колективът на "Мулти култи", а автор на фотографиите е Красимир Димитров. Бистра Иванова раз каза пред БНР, че идеята за събитието се ражда след извършване на проучване върху връзката между речта на омразата и евроскептицизма.  "То..

публикувано на 30.04.24 в 14:28
Димитър Атанасов, историк

Димитър Атанасов: Историята представлява ресурс, от който изграждаме настоящето си

Историята представлява ресурс, от който изграждаме настоящето си. Това обясни пред БНР  Димитър Атанасов историк от Института по етнология и фолкористика с Етнографски музей към БАН.  Той е и куратор на мултимедийната изложба "Да преживеем миналото – историческите възстановки като феномен на културата" която може да бъде видяна до 13 май в..

публикувано на 30.04.24 в 14:20
Анриета Жекова с първото издание (от 1933)
Гергана Димитрова - новото, с хелиогравюрите на Салвадор Дали

В чудния свят на безбрежност и мечти на "Алиса в Страната на чудесата"

На книжния пазар у нас излезе  "Алиса в Страната на чудесата"  в превод на  Лазар Голдман  и за пръв път у нас с илюстрации на  Салвадор Дали .  Художественото оформление на българското издание е дело на Милена Вълнарова. " Три години уговаряхме, за да ни дадат правата за илюстрации на Салвадор Дали , разказа в "Нощен Хоризонт"  Гергана Димитрова..

публикувано на 30.04.24 в 11:12

30 години от основаването на женски хор "Ваня Монева"

Днес в зала "България" ще бъдат отпразнувани 30 години от основаването на женския хор "Ваня Монева". За мен беше една сбъдната мечта да направим женски фолклорен хор, посочи пред БНР маестра Монева. "На 11 юли 1994 година се събрахме с първите 11 певици. Между тях бяха големите Надка Караджова, Павлина Горчева, Бойка Присадова и Янка Танева...

публикувано на 30.04.24 в 10:46
 Национална библиотека

Изложба в Националната библиотека представя книжовното наследство на българските католици

През тази година се навършват 350 години от смъртта на трима големи българи католици от 17-ти век – Петър-Богдан Бакшев, Петър Парчевич и Филип Станиславов, които умират през една и съща година – 1674 г. По този повод в Националната библиотека "Св.Св. Кирил и Методий" в София беше открита изложба, свързана с книжовното наследство на..

публикувано на 29.04.24 в 12:11